Sleep Out дослівно означає «сон на свіжому повітрі». У всьому світі, задля скорочення кількості бездомних та привернення уваги до проблеми бездомності проводиться величезна кампанія The World`s Big Sleep Out. Тисячі людей, беручи каремати та спальні мішки, виходять на вулиці своїх міст та проводять там цілу ніч, як знак підтримки бездомних людей.
Цього року топові заходи відбулися у Нью-Йорку та Лондоні, а також ще у 48 містах по всьому світу: Лос-Анжелесі, Гонконгу, Амстердамі, Чікаго, Едінбурзі, Нью-Делі, Харкові та ін.
Америка, Великобританія, Ірландія, Індія, Китай, Австралія, Нова Зеландія, Хорватія, Німеччина, Україна, Коста-Ріка, Чилі, Філіппіни та Сінгапур приєдналися до найбільшого прояву солідарності та підтримки бездомних людей.
Дана подія проводиться на міжнародному рівні за підтримки Інституту Глобальної Бездомності (IGH), ЮНІСЕФ у США, фонду Малала, та громадської організації Social Bite, а також багатьох лідерів думок та відомих людей, серед них: Уілл Сміт, Хелен Міррен, Сет Грін, Том Уокер, Зіггі Марлі та ін.
Організатором Sleep Out у Харкові виступив Всеукраїнський Блангодійний Фонд «Деполь Україна», який вже протягом 12 років працює з бездомними людьми в Україні.
Як розповідають організатори заходу головною метою проведення The World`s Big Sleep Out: Kharkiv 2019 є привернення уваги суспільства до проблем бездомних, можливість зрозуміти в яких обставинах вони знаходяться щодня та поділитися шляхами вирішення проблеми, а також зібрати кошти на допомогу бездомним людям.
Засновник руху The World`s Big Sleep Out, Джош Літтлджон, назвав цю ніч великим успіхом: «Це є сигнал до світових лідерів, аби закликати їх до політики співчуття по відношенню до бездомних людей та пошуку рішення проблеми бездомності і глобальної проблеми біженців, що стосується всіх».
У Харкові для всіх присутніх підготували інтерактивну програму, де можна було ознайомитись з роботою Фонду, скуштувати їжу, якою зазвичай годують клієнтів та, за бажанням, відчути на собі «сон на свіжому повітрі». Як запевнюють організатори: «Не важливо скільки часу ви проведете на вулиці, важливо прийти та підтримати таку кампанію і таким чином віддати свій голос за ліквідацію бездомності».
Захід відвідало близько ста учасників. Це не багато, але й не мало. Бо якщо про проблему всі мовчать і говорить лише одна людина – це вже щось. А якщо про неї говорять вже сто людей – значить скоро почнуть відбуватися зміни!
Усі присутні з цікавістю сприймали інформацію, насолоджувались музичними виступами в підтримку бездомних людей, приносили теплі речі та не відмовились від досвіду сну на свіжому повітрі, хоча б на короткий період часу.
Така подія це лише початок. Організатори обіцяють, що наступний Sleep Out відбудеться у теплу пору року та має на меті зібрати якомога більшу кількість людей на підтримку вирішення проблеми бездомності в Україні