На що схожі заняття в центрах? Це як гуртки, де діти займаються творчістю та граються або щось інше?

Ціль програми у першу чергу в тому, щоб психологічно стабілізувати дітей. А в другу — щоб розважати та розвивати. Все, що ми робимо — стабілізує психіку, тобто повертає дитину до нормального життя: до гри, цікавості та допитливості. 

У центрах формують групи за віком, від цього залежить які саме методики будуть використані: ігри, творчі майстерні, тренінги тощо. 

У деяких центрах також є освітня програма. Це потрібно тому, що вже йде четвертий рік, як діти займаються онлайн і це уповільнює їхні навчальні успіхи. Наприклад: розвиток моторики, навички письма, логічне мислення — це все пов’язано.

Чому програма триває саме три місяці? Не можна долучитися в будь-який момент?

Три місяці — це оптимальний час для психологічної стабілізації родини. На жаль, долучитися у будь-який момент не можна, адже саме наповнення програми задає напрямок. 

Водночас у перший місяць запуску програми, за наявності вільних місць, ми можемо ще включати дітей до групових занять, оскільки група ще формується, діти знайомляться, дізнаються про одне одного і потихеньку починають довіряти.

У центрах є заняття для дорослих? Які вони та для чого потрібні?

Ми організовуємо ресурсні зустрічі і відкриті для консультацій. В основному ці консультації стосуються батьківсько-дитячих запитів. А зустрічі — це місце, де можуть підтримати й вислухати, направити мислення у життєствердному напрямку. Це допомагає дорослим відчути свій внутрішній ресурс, згадати про хороший досвід, який може  дати сили.

Також є творчі заняття для мам з дітьми. Творчість «вичищає голову»: людина робить щось гарне руками, 1,5 години фокусується на цьому процесі та розвантажує психіку. Такий спільний час скріплює родинні стосунки. 

Так само, якщо у мам у процесі перебування в центрі виникають будь-які питання щодо того, як будувати стосунки зі своїми дітьми, то ми з великим задоволенням проводимо групові заняття і на цю тему, крім консультацій.

Які саме спеціалісти працюють в команді центрів?

У центрах працюють люди, які мали досвід роботи з травмою, стикались з цією темою і добре з нею знайомі.. Зазвичай у командах психологи та вихователі. 

Фахівці м’яко комунікують. Не оцінюють дітей, а підтримують і акцентують на тому, що у дитини виходить. Разом ми створюємо безпечне місце, де дитина почувається вільно і може робити те, що їй потрібно і важливо.

Пожертвувати